Робота з обдарованими учнями


ПАМ'ЯТКА

"Як розвивати творчі здібності обдарованих дітей"

 

*Підхоплюйте думки учнів й оцінюйте їх одразу, наголошуючи на їх оригінальності.

*Підкреслюйте інтерес дітей до нового.

*Навчайте учнів  систематичної самооцінки кожної думки. Ніколи не відкидайте її.

*Не вимагайте запам’ятовування схем, таблиць, формул, одностороннього рішення там, де є багатоваріативні способи.

*Культивуйте творчу атмосферу — учні повинні знати, що творчі пропозиції, думки група  визнає, приймає їх, використовує.

"Учіть дітей цінувати власні та чужі думки. Важливо занотовувати їх у блокноті.

*Іноді ровесники ставляться до здібних дітей агресивно, тому це необхідно попередити. Найкращим засобом є пояснення обдарованій дитині, що це може статися, і розвивати у неї терпимість і впевненість.

*Пропонуйте цікаві факти, випадки, технічні та наукові ідеї.

*Розсіюйте страх у талановитих дітей.

*Стимулюйте та підтримуйте ініціативу учнів, самостійність. Про­понуйте проекти, що можуть захоплювати.

*Створюйте проблемні ситуації, що вимагають альтернативи, про­гнозування, уяви.

*Створюйте в навчальному закладі періоди творчої активності, адже більшість геніальних рішень з'являється саме в такий момент.

*Допомагайте опановувати технічні засоби для записів.

*Розвивайте критичне сприйняття дійсності.

*Навчайте  доводити розпочате до логічного завершення.

КОНКУРСИ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

5 квітня 2021 р. відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Хмельниччини з професії “Штукатур”.

Наш ліцей представив учень ІІ курсу - Ткачук Антоній, який показав грунтовні знання під час виконання завдання теоретичного туру та професійність у виконанні декоративної штукатурки "Короїд". За підсумками конкурсу здобув ІІ призове місце!
ФЕСТИВАЛЬ ПРОФЕСІЙ

11 березня 2021 року, на базі ДПТНЗ "Красилівський професійний ліцей" проводився п'ятий день фестивалю професій "Твій старт в успішне життя", який проходив у рамках соціального професійно орієнтованого проєкту розвитку професійно-технічної освіти Хмельниччини "Моя професія - мій успіх, моє майбутнє!", за підтримки Благодійного фонду "Ми поруч". У конкурсному поєдинку зустрілися учасники, які здобувають професії "Кондитер" (10 осіб) та "Пекар" (6 осіб).

   12 березня 2021 року відбулася церемонія нагородження переможців та учасників Фестивалю професій "Твій старт в успішне життя" серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Хмельниччини у приміщенні Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Старицького. Хочеться зазначити, що члени журі, які оцінювали роботи конкурсантів, відзначили їх високі професійні навички і наголосили, що учасники конкурсів можуть справитися із завданнями будь-якої складності, тому готові приступити до роботи на підприємствах. Результати оцінювання визначили переможців Фестивалю з кожної професії. Наша учениця ІІ курсу Промота Валерія здобула І місце серед учасників конкурсу з професії "Кондитер", яку привітала з перемогою голова Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк, вручивши диплом та планшет. Ще двоє учасників фестивалю: Ігор Кливак (професія "Слюсар з ремонту колісних траспортних засобів") і Тетяна Панасюк (професія "Кухар") отримали дипломи та грошову винагороду за участь у Фестивалі професій. 
КОНКУРС КРАЩИХ ТВОРЧИХ РОБІТ

За підсумками виставки-конкурсу кращих та творчих робіт серед учнів ЗП(ПТ)О у Хмельницькій області, 2 учнівські конкурсі роботи відзначили журі, а саме:

- творча робота "Солоне тісто та вироби з нього", виконана ученицями ІІІ курсу з професії "Кухар; кондитер" - Козар Мар'яна та Романюк Мирослава, під керівництвом майстра виробничого навчання Галиною Слободянюк;

- творча робота "Реалії будівельної галузі", виконана учнями ІІІ курсу з професії "Штукатур; лицювальник-плиточник; маляр" - Пахольчук Олег та Наконечний Роман, під керівництвом майстра виробничого навчання Ольги Ткачик.

Конкурс на кращий освітній контент у ЗП(ПТО) 
з предмета «Охорона праці»

    Бровчук Олена,  Напалкіна Дарʼя,  Полюк  Уляна, учениці І курсу, групи №19, здобули Диплом І ступеня,   підготувавши інтерактивний плакат з предмета "Охорона праці". Дана робота містить інформаційний та фотоматеріал, презентації, тестові та різнорівневі завдання, кросворди по основним темам охорони праці. (керівник: Вдовиченко В.С), квітень 2023р.

https://view.genial.ly/6417162b2bac9d00125e45bd/interactive-image-womens-day-virginia-woolf


Конкурс інтерактивних плакатів

Івана Баштового, учня групи № 17, нагороджено Дипломом ІІІ ступеня в обласному конкурсі інтерактивних плакатів на краще представлення своєї професії серед здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти ( керівники: Ткачик О.П., Коваленко Н.М.), квітень, 2023р.

"У твоїй професії - твоє майбутнє!"  
    Інтерактивний плакат «У твоїй професії - твоє майбутнє» містить головну сторінку, на якій Іван розташував  шість розділів та список використаної літератури.

     Розділи наповнені інтерактивностями: презентації, інфографіка, фото, текстові матеріали:

1. Шлях до професії;

2. Історія виникнення будівництва та архітектури. Незвичайні будинки;

3. Характеристика професії « Штукатур»;

4. Характеристика професії «Лицювальник-плиточник»;

5. Характеристика професії «Маляр»;

6. Перспективи розбудови України.

     Даний плакат можна використовувати як засіб профорієнтації; при підготовці до уроку; розміщувати на сайтах та блогах.
https://view.genial.ly/643d0ee7f86e6a00119167d9/interactive-image-interactive-movie-poster


ВИЗНАЧЕНО КРАЩОГО СЛЮСАРЯ З РЕМОНТУ КОЛІСНИХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ
В межах Тижня професійної освіти, відповідно до плану спільної діяльності Департаменту освіти та науки Хмельницької обласної державної адміністрації і Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації у Хмельницькій області на 2023 р., на базі навчально-практичного центру Державного навчального закладу «Ярмолинецький агропромисловий центр професійної освіти» 4 травня 2023р. проведено обласний конкурс професійної майстерності серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів».
У вправності виготовлення натяжного гвинта змагались одинадцять майбутніх  слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів  із закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.
Шаповалов Артем, учень групи №36, здобув 2 місце в даному конкурсі і був нагороджений Грамотою Департаменту освіти та науки Хмельницької обласної державної адміністрації ( керівники: Пташка Ю.Л., Собчук Л.П.)

Наші переможці!

З метою визначення рівня здобутих професійних компетентностей здобувачів освіти, розвитку їх креативних здібностей та заохочення до творчої праці та відповідно до наказу директора Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області № 12-од від 17.04.2023 р. «Про організацію проведення обласної виставки-конкурсу кращих творчих робіт учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти» наш навчальний заклад надав на конкурс кращі роботи учасників-переможців ліцейної виставки. Згідно підсумкового наказу від 17.07.2023 №22-од відзначено роботи: - з металообробних професій - учня групи №36 Малінського Сергія; - з опоряджувальних професій – учня групи № 37 Шевчука Олександра; - з професій торгівлі та громадського харчування – учня групи № 19 Бровчук Олену. Керівникам творчих робіт: викладачу професійної підготовки Ткачик О.П., майстрам виробничого навчання Долинній В.В. та Собчуку Л.П. оголошено подяку за підготовку переможців.

" Стійка для кутової шліфувальної машини з протяжкою"

"Декоративне оздоблення поверхонь рідкими шпалерами " 

                      


                           "Квіткова феєрія"

22 грудня 2023 року Всеукраїнський челендж «Я пишаюсь, що я українець»! /I am proud of being Ukrainian! об’єднав більше ніж 100 учасників –  учнівську та студентську молодь, викладачів, науковців з 13 різних областей України, а також Європи, США та Китаю. Учасником заходу став і наш учень - Кривіцький Андрій (група №26).

Всеукраїнський челендж було проведено за ініціативи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області і став важливим  та наймасштабнішим заходом серед молоді, що сприяє вивченню іноземної мови, знання та використання якої розширять доступ викладачів та учнівської молоді до світових економічних, соціальних, освітніх  і культурних  можливостей,  формування  активної життєвої позиції


Обласний конкурс проектів "Ми пам'ятаємо" до вшанування 90-х роковин Голодомору-геноциду 1932-1933 рр.
Диплом ІІІ ст. в номінації "Свідчення очевидців" отримали учениці групи № 29 Бровчук Олена, Кривіцька Каріна, Полюк Уляна, підготувавши та захистивши проект "Голодомор на Красилівщині 1932-1933 рр. "Немає коментарів:

Дописати коментар